Mateřská škola Mouřínov, 

příspěvková organizace, IČ: 75007762

Nové www stránky: www.msmourinov.cz

Ředitelka školy

Libuše Kramplová
Mob:
Telefon:
E-mail: libakramplova@seznam.cz
Adresa: Mouřínov 145, Bučovice 685 01

Zřizovatel

Obec Mouřínov, Mouřínov 190, 685 01 Bučovice
IČ: 708 10 877, DIČ: CZ708 10 877

Historie

Mateřská škola je jednotřídní, otevřena v roce 1980. V roce 1999 pod Bučovicemi byla vyřazena ze sítí mateřských škol a po rozdělení obce  k 1.1.2000 od Bučovic znovu otevřena, nejprve jako detašované pracoviště Mateřské školy Bučovice, pak od 1.1. 2003 vznikla příspěvková organizace Základní škola a Mateřská škola  Mouřínov. Od září 2009 je v Základní škole Mouřínov pozastavena činnost a ve škole se nevyučuje a od roku 2020 Zakladní škola v Mouřínově zrušena.

O školce

MŠ je jednotřídní a kapacita je 25 dětí. Nachází se v malebném prostředí vesnice Mouřínov. Jde o jednopodlažní budovu, na jižní straně budovy je školní zahrada s přírodními prvky a pískovištěm. Využíváme i nově vybudované hřiště v blízkosti MŠ. Nedaleký les, rybníky a polní cesty zvou k obohacujícím vycházkám.
Herna ve školce je prostorná, světlá, okny je výhled na školní zahradu. Je vybavena novým nábytkem, který je přizpůsoben výšce dětí. Nábytek je rozmístěn tak, aby vytvářel hrací koutky- obývací a kuchyňský kout, kadeřnictví, obchůdek, divadelní koutek, domeček pro panenky. Herna je vybavena sportovním a tělocvičným nářadím, stavebnicemi. Ty jsou přehledně uloženy v koutku pro stavbu. Pro výtvarnou činnost mají děti pojízdný stolek výtvarným materiálem.
Mateřská škola pracuje podle aktuálního Školního vzdělávacího programu.
Našim mottem je: Chceme-li pro přírodu něco udělat, musíme ji nejdříve dobře poznat a chceme-li něco zlepšit, musíme začít sami u sebe.
Naším cílem je sebevědomé a samostatné dítě, které aktivně poznává samo sebe, okolní svět, zdravý životní styl a má vytvořené základy společenského chování.
Podstatou naší práce je pobyt v přírodě.
Svět ve kterém děti vyrůstají je chudší na podněty než ten dřívější. Poskytujeme jim méně surového materiálu k osvojení. Mnohé děti mají pouze zprostředkovaný kontakt s okolím- prostřednictvím médií. Naše MŠ má právě podmínky k tomu, aby děti získávaly první zkušenosti s přírodou, které jsou pak intenzivnější.Při pobytech v přírodě se dostáváme k prvním základům ekologie, nauky o spolupůsobení různých rostlin a zvířat na krajinu. V přírodě děti zažívají na vlastní kůži střídání ročních období. Máme svoje oblíbená místa, kde se rádi zastavíme. Děti zkoumají okolí, terén, sbírají přírodniny. Z těchto „ pokladů" zdobíme školku, využijeme je pro výtvarnou činnost. Přirozený pohyb na čerstvém vzduchu je pro děti blahodárný. Prožitkovým a situačním učením naplňujeme cíle Školního vzdělávacího programu.

Naší mateřskou školu navštěvují děti z Mouřínova, Maref i Bučovic.
Úplatu za vzdělávací činnost tzv. školné u nás rodiče nehradí.

 

 

Základní ÚDAJE Mouřínov / status: obec / kraj: Jihomoravský / okres: Vyškov / výměra: 11,54 km2
počet obyvatel (28.8. 2006): 451 / nadmořská výška: 290 m / PSČ: 685 01

Rychlý kontakt adresa: Mouřínov 190 / PSČ: 685 01 / tel.: +420 (+420) 517 380 733